Moje porady

Warzywa i owoce

Jakie warzywa i owoce i w jakiej ilości powinnam jeść aby zachować ładną sylwetkę i zdrowie?

Jakie warzywa? WSZYSTKIE! Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących warzyw w diecie, więc im więcej i bardziej kolorowo tym lepiej :) Warzywa prócz tego, że są niskokaloryczne są źródłem błonnika, wielu cennych witamin i minerałów, antyoksydantów. Ich zwiększone spożycie wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem zachorowania na choroby układu krążenia, nowotwory, nadciśnienie, zapobiega wystąpieniu otyłości, podwyższonego poziomu cholesterolu, wspomaga także płodność i pracę układu nerwowego. Dlatego też warzywa jemy wszystkie i w dużej ilości!
Nieco inaczej przedstawia się sytuacja owoców w naszej diecie - również są to wartościowe produkty, jednak na nie trzeba nieco uważać. A wszystko przez zawarty w owocach cukier prosty - fruktozę, dzięki której owoce są słodkie i takie lubiane. Warto wybierać owoce na posiłki poranne - wtedy nasz mózg szybko zużyje dostarczony cukier i nie odłoży się on w postaci tkanki tłuszczowej. Podczas odchudzania warto prześledzić tabelkę z indeksem glikemicznym owoców i wybierać te o najniższym indeksie np. jabłka, brzoskwinie, czereśnie, truskawki, aronia, jagody, pomarańcze, grejpfruty.

Suszone śliwki

Czy to prawda ze suszone śliwki pomagają schudnąć?

sdnknsflks

Czekolada

Bardzo lubię białą czekoladę, natomiast słyszałam, że nie powinno się jej tak nazywać, bo nie zawiera kakao, czy to prawda? I czy jest ona dużo gorsza od gorzkiej czekolady?

Dyrektywa Unii Europejskiej z 2000 roku zalicza białą czekoladę do grupy czekolad oraz pozwala na użycie nazwy "czekolada" w odniesieniu do tego produktu spożywczego. Jednak faktycznie nie zawiera ona najważniejszego i najbardziej cennego składnika czyli miazgi kakaowej. Otrzymuje się ją z masła kakaowego ( nie mniej niż 20%), mleka lub wyrobów mlecznych i cukru. Fakt ten sprawia, że czekolada biała jest głównie źródłem tłuszczu i cukru, a jej nadmierne spożywanie niekorzystnie wpływa na naszą masę ciała. W gorzkiej czekoladzie również znajdziemy cukier, jednak prócz niego produkt ten zawiera składniki pozytywnie wpływające na nasze zdrowie np. magnez, który poprawia sprawność intelektualną, zapobiega występowaniu skurczy oraz skrzepów w naczyniach krwionośnych. Warto dodać, że im większa procentowa zawartość miazgi kakaowej, tym lepsza czekolada, dlatego zwracajmy na to uwagę podczas zakupów:) Jednak nawet czekoladę gorzką powinniśmy spożywać w umiarkowanych ilościach ( max. 1-2 kostki dziennie), gdyż jest ona kaloryczna. Jedna 100 gramowa tabliczka to około 500 kcal!

Dieta odchudzająca

Po jakim czasie mogę spodziewać się efektów diety odchudzającej?

nfkslnfkldfs

Suplementy diety a odchudzanie

Czy stosowanie suplementów diety pomaga w odchudzaniu? Jakie suplementy najlepiej stosować żeby schudnąć?

Niestety muszę Panią zmartwić - nie istnieją idealne suplementy, które pomogą nam schudnąć nawet wtedy gdy nie zmienimy swojego stylu życia i dalej będziemy odżywiać się w ten sam sposób. Dodatkowo należy pamiętać, że suplementy diety są środkami, które aby pojawić się w sprzedaży nie wymagają ŻADNYCH badań potwierdzających ich skuteczność. Przez to nie do końca można im wierzyć, a zwłaszcza powinniśmy uważać na te suplementy, które obiecują szybkie i skuteczne odchudzanie. Zwykle po zakończeniu kuracji pacjent bardzo szybko może zaobserwować efekt jo-jo, dlatego dalej przyjmuje suplementy i wydaje na nie sporo pieniędzy.. Dodatkowo większość suplementów na rynku bazuje na obecności błonnika czy ekstraktu z herbaty zielonej czyli składnikach, które możemy sobie dostarczyć w naturalnej postaci w diecie np w postaci otrębów, płatków owsianych, pełnoziarnistych produktów zbożowych, suszonych śliwek czy kubka zielonej herbaty.

Kolacja

Czy na kolacje można jeść orzechy i musli z orzechami?

cnsdnkls

Napady głodu

Jak radzić sobie z gwałtownymi napadami głodu?

dfdvv

Wieczorne przekąski

Jak zrobic zdrowe przekąski zwłaszcza takie które można zjesc wieczorem?

sndkcnkdxdc

Cheat day

Czy na diecie będę musiał całkowicie zrezygnować ze swoich ulubionych, niekoniecznie zdrowych posiłków?

hjhoiho

Dieta przy hipercholesterolemii

Czy na diecie podczas leczenia podwyższonego cholesterolu będę musiał znaczniej ograniczyć spożywanie posiłków mięsnych?

nsdvnlskc

Dna moczanowa

Usłyszałem ostatnio o chorobie, która nazywa się dna moczanowa. Co to za choroba i jak jej zapobiec?

snglvkdnlksc

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ